
După starea de urgență care a durat două luni, România a intrat în stare de alertă pentru 30 de zile, începând cu data de 15 mai 2020. Aceasta prevede o trecere graduală, care oferă mai multe libertăți cetățenilor, însă multe dintre restricții încă rămân valabile. Decizia a fost luată prin instituirea măsurilor de prevenire și control a infecțiilor, în contextul situației epidemiologice generate…


