100 de kilometri pe jos! A fugit fugit din calea războiului, cu vaca și vițelul!

Războiul din Ucraina a dat naștere unor tragedii inimaginabile, dar și unor povești de viață emoționante.

Un bărbat din Irpin, o suburbie a Kievului, a hotărât să meargă 100 de kilometri pe jos pentru a-și putea salva vaca și vițelul său din gospodărie, scrie unica.md.

După ce autoritățile locale au decis evacuarea, Andrei a decis să își ia animalele și să meargă cu ele pe jos, spre regiunea Jitomir, unde locuia o rudă a sa. El a declarat că s-ar fi simțit ,,un adevărat criminal”, dacă ar fi plecat de unul singur.

Astfel, bărbatul a străbătut mai mult de 100 de kilometri însoțit de vaca și vițelul său, Marta și Troika, trecând prin Kiev, Belgorodka, Ignatievka și Byshev, până în orașul Korostyshev, din regiunea Jitomir.

Related Articles