Vizita de lucru la fermierii afectati de seceta. „1,4 MIL ha din culturile insamantate, calamitate peste 40%”

Vizita de lucru la fermierii afectati de seceta. „1,4 MIL ha din culturile insamantate, calamitate peste 40%”

Fermierii din județului Ialomița s-au întâlnit marți, 26 mai 2020, cu ministrul Agriculturii Adrian Oros. Aceștia au purtat discuții ample referitoare la modalitatea prin care vor primi despăgubiri pentru culturile care le-au fost calamitate și despre viziunea Ministerului Agriculturii în ceea ce privește creșterea capacității de irigații în această zonă. În cadrul întâlnirii pe care a avut-o cu…

Related Articles