
În această perioadă, când pandemia generată de virusul COVID-19 aduce numai vești triste atât la nivel general, cât și în sectorul agricol, se întrevede totuși și una benefică, aceea că agricultura trebuie adusă din nou acolo unde ii este locul, ca sector prioritar, pentru că se dovedește a fi singura care ne poate ajuta să traversăm aceste vremuri tulburi. George Scarlat, secretar de stat în…


